€64.31 (VAT Excl.)
Veratron A2C1750350001
| Tube length: | 410 mm ± 2.0 mm |
| Minimum tank depth: | 410mm ± 2.0mm + 4.0mm |
| Auxiliary spring: | No |
| Mounting flange: | 5-Hole SAE 54 mm |
| Operating Temperature: | -25 °C to +65 °C |
| Fuel: | Oil - petroleum - diesel - petrol |
| Supply voltage: | 6 - 24 V DC |
| Resistance value empty: | 90 Ohm |
| Resistance value full: | 4.0 Ohms |
| Warning contact: | None |
| Warning function: | Optional Veratron A2C59510886 Makepoint Switch |
Data sheet
Specific References